عرشیا خودرو اداک

درباره شرکت عرشیا خودرو چه می دانید؟

امروز یک مطلب بسیار جالب برای ارائه آماده کردم در ارتباط با خودرو، پیش خودم فکر کردم و به این نتیجه رسیدم این موضوع را با شما در میان بگذارم تا خدای نکرده یک وقت مشکلی برای شما پیش نیاید و به دردسر نیفتید. در طی چند روز اخیر بررسی میکردم دیدم که خرید و فروش خودروها از طریق شرکت های لیزینگ افزایش داشته و یکی از علت ها این است که قیمت ها به طرز وحشتناکی بالا می روند و مردم توانایی خرید  اتومبیل به صورت نقد ندارند و به همین دلیل سعی می کنند به صورت اقساطی و با پرداخت هزینه بیشتر خودروهای مورد نظر خود را از طریق شرکت های لیزینگ خریداری بکنند. 


اگر شانس با شما باشد، با شرکت های لیزینگ مناسب و معتبر وارد قرار داد می شوید و بدون هیچ دردسری خودروی خود را تحویل می گیرید و در موعد مقرر اقساط خود را می پردازید. 

اما اگر شانس با شما نباشد،شرکت های لیزینگی هم وجود دارند که به راحتی از این شرایط سوء استفاده کرده و خون شما را به شیشه می کنند و با بی رحمی کامل به سادگی از کنار خواسته های شما می گذرند. امروز قرار هست در مورد یکی از شرکت های لیزینگ صحبت کنیم به اسم عرشیا خودرو آداک که فکر میکنم این پست برایتان مفید خواهد بود. 


پس این پست را به صورت کامل مطالعه کنید... 


چند روز پیش در یکی از کانال های تلگرامی، که مرتبط با شهر محل زندگی خودم بود مشاهده کردم یک پستی منتشر شده و عنوانش کمی مرا به فکر فرو برد، تصویری از این پست برای شما آماده کردم که در ادامه مشاهده می کنید: 


عرشیا خودرو اداک


همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، فروش ویژه اقساطی خودروهای داخلی و خارجی بدون پرداخت پول پیش باعث شد من کمی به فکر فرو بروم و به کانال و سایت این شرکت مراجعه کنم. در ابتدا به طور عادی در حال مشاهده کانال این شرکت بودم که قیمت های اقساط برایم خیلی جالب بود و به شدت وسوسه انگیز بود که سریعا اقدام کنم برای ثبت نام و یک ماشینی را انتخاب کنم و اولین قسط را بپردازم و سپس سوئیچ خودروی دلخواهم را دریافت کنم. 


می دانم که کمی در توهم سیر می کردم :) 


اما این تازه شروع ماجراست... 


زمانی که در حال گشت و گذار در این کانال بودم به خودم گفتم اگر این شرکت معتبر باشد قطعا باید یک کانال مناسب شبکه های اجتماعی داشته باشد که با مردم به طور مستمر در حال ارتباط باشد و به سوالات آنها پاسخ دهد و بتواند با صحبت هایی که با مشتریان دارند، آنها را ترغیب به خرید بکنند، به بیان ساده تر اگر بخواهیم حالت خوش بینانه آنرا در نظر بگیریم می شود استخدام یک نیرو که شبکه های اجتماعی این شرکت را بخوبی به روز رسانی می کند و باعث شود که کاربران با این پیشنهادات به اصطلاح جذاب آشنا شوند و ترغیب به خرید شوند. 


اما چیزی که در واقعیت مشاهده می کنیم یک کانال که حتی لوگو هم در آن وجود ندارد و اطلاعاتی از قبیل سایت و آدرس و تلفن هم در آن دیده نمی شود و پست ها هم به طور منظم گذاشته نمی شوند و هر کدام پراکنده و جدا جدا درج می شوند مانند تصویر زیر: 

تصویری از پروفایل کانال تلگرام عرشیا خودرو آداک:

کانال تلگرام عرشیا خودرو

تصویری از نحوه پست گذاشتن در کانال عرشیا خودرو آداک:


خرید خودرو اقساطی


خب این اولین موضوع بود که باعث شد من در اوج خوشحالی کمی تعجب کنم!!! و گفتم در ابتدا باید کمی درباره ی این شرکت تحقیق کنم و چون ما تجربه تلخ در زندگی شخصی خودمان زیاد داشتیم، گفتم نمی شود به این جور شرکت ها زیاد اعتماد کرد، پس باید خودم دست به کار شوم و تحقیقات لازم را انجام دهم، درست است که قیمت ها وسوسه انگیز است و بسیار مناسب به نظر می رسند ولی نباید گول این ظاهر را خورد و باید به عمق این ماجرا پی برد... 


زمانی که وارد فاز تحقیقات در ارتباط با این شرکت شدم به ترتیب مراحل زیر را طی کردم: 


1- بررسی سایت عرشیا خودرو آداک: 

همانطور که می دانید زمانی که وارد سایتی به آدرس arshiakhodro.ir شدم، هیچ چیز خاصی نظر مرا جلب نکرد که بتوانم به این سایت اعتماد کنم و فرآیند ثبت نام و خرید را به عنوان یک کاربر تازه وارد انجام دهم. کمی سایت را بالا و پایین کردم دیدم یک صفحه بیشتر ندارد و یکسری اطلاعات پیش پا افتاده که مشخص نیست صحیح است یا نه، در سایت وجود دارد. 

بیشتر بر روی سایت تمرکز کردم و دیدم که از نظر رتبه الکسا هیچ جایگاهی هم در وب ندارد، تصویر زیر نشان دهنده این موضوع است:
الکسا شرکت عرشیا خودرو اداک

به همین روال که در حال جستجو بودم و شک هایم بیشتر می شد، کمی صفحات قوانین و مقررات، درباره ما، شرایط واگذاری را مطالعه کردم و سپس از سایت خارج شدم. پیشنهاد می کنم که حتما این صفحات را مطالعه کنید تا حداقل دست خالی از این سایت بیرون نروید و نسبت به زمانی که بر روی این سایت گذاشتید حداقل یک چیزی دستگیرتان شود!

2- صحبت با تعدادی از دوستان:

زمانی که در شرکت بودیم حرف از خرید خودرو افتاد و من هم از موقعیت استفاده کردم و کانال تلگرامی شرکت عرشیا خودرو آداک را به دوستانم نشان دادم که کمی راجع به قیمت ها نظر بدهند، خوشبختانه چون دوستان من در شرکت هر کدام تجربه های متفاوتی از خرید و فروش خودرو داشتند، پس از بررسی های لازم گفتند این قیمت ها بسیار مناسب است اما نباید به راحتی به این شرکت ها اعتماد کنی، باید بررسی بکنی و در صورتی که مطمئن شدی اقدام به خرید بکنی. 

یکی دیگر از دوستانم گفت شما از نمایندگی مورد تایید زمانی که خودرو خریداری می کنید کلی دردسر برایتان پیش می آید حالا چه برسد به این شرکت های لیزینگی، دیدم حرف او واقعا منطقی است، کمی بیشتر فکر کردم و داشتم مطمئن میشدم که کاسه ای زیر نیم کاسه است. 

3- تحقیق درباره شرکت های لیزینگی در اینترنت:

کمی زمان گذاشتم و با عناوین مختلفی در اینترنت درباره ی این نوع شرکت ها تحقیق کردم، چشمتان روز بد نبیند با یکسری عناوین و خبرهایی مواجه شدم که ترس تمام وجودم را فرا گرفت و فقط زیر لب می گفتم خدایا شکرت که من یکی از قربانیان این شرکت ها نیستم. اگر همینطوری وارد فاز خرید می شدم معلوم نبود چه اتفاق شومی در انتظارم بود. 

پس از بررسی های لازم متوجه شدم که شرکت عرشیا خودرو آداک و کیمیا خودرو جزء شرکت های لیزینگی هستند که مشکلات بسیار بسیار زیادی داشتند و بارها پلمپ شده اند و از طرف مشتریان(مردم بیچاره) شکایت هایی انجام شده که برخی ها به نتیجه رسیده و برخی ها هنوز در صف بررسی است. 

پیشنهاد میکنم قبل از هر اقدامی برای خرید خودرو توسط شرکت های لیزینگ، خبرهای زیر را مطالعه کنید و سپس در مورد شرکت لیزینگ خود در اینترنت تحقیقات لازم را انجام دهید. برخی از این عناوین را به همراه تصاویر و لینک خبر برایتان قرار میدهم که می توانید بررسی بفرمایید: 

1.ایران لیزینگ:


ایران لیزینگ


لینک خبر: https://goo.gl/omsyz4


2.باشگاه خبرنگاران جوان: 

خرید خودرو لیزینگی فریبتان ندهد!


لینک خبر:  https://goo.gl/nxuHUV

3.آی تی رسان: 

کیمیا خودرو و عرشیا خودرو؛ فروش از دم قسط اتومبیل و هزاران پرونده شکایت!


لینک خبر: https://goo.gl/CJ8bhv

و در انتها نظر شما را جلب می کنم به تعدادی از پیام های مردم عزیزمان در سایت آی تی رسان: 


نظرات مردم در ارتباط با شرکت های لیزینگ عرشیا خودرو و کیمیا خودرو

تصویر دوم: 
نظرات مردم در ارتباط با شرکت های لیزینگ عرشیا خودرو آداک و کیمیا خودرو


امیدوارم که توانسته باشم به شما عزیزان کمکی کرده باشم تا بتوانید بهتر برای خرید خودرو تصمیم بگیرید.به نظر من برای خرید خودرو تا زمانی که پول نقد به صورت تمام کمال ندارید نباید اقدام کنید.زیرا ماشین به تنهای خرج بالایی دارد شما هم اگر وارد فاز خرید اقساطی خودرو شوید خدا می داند که چطور باید این اقساط را بپردازید تا ضرر ندهید. 

اگر شما هم نظر یا تجربه ای در ارتباط با این موضوع دارید می توانید از طریق قسمت کامنت ها اعلام کنید.