مزایای بهینه سازی وب سایت

مقدمه ای بر بهینه سازی وب سایت: 

بگذارید از اینجا شروع کنم، من، شما و خیلی از انسان های دیگر در طول روز ساعت های زیادی را در اینترنت سپری می کنیم. بسته به نحوه زندگی و شرایط موجود به دنبال اطلاعاتی هستیم که بتواند به ما کمک بکند و به سوالاتی که ذهن ما را مشغول کرده است پاسخ بدهد. 


زمانی که ما در حال حاضر در آن قرار داریم به شدت در حال توسعه و رشد است و امکانات، ابزارها و تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت هستند و ماحصل این پیشرفت تکنولوژی راحتی انسان در طول زندگی است. 

اینترنت در سال های اخیر توانسته جای خوبی در میان مردم باز کند و امروزه کمتر کسی را می بینیم که یک گوشی هوشمند در دست نداشته باشد و در حال چک کردن پیام های خود در شبکه های اجتماعی و یا مرور صفحات وبی که به آنها علاقه مند است، نباشد.


از طرفی زمانی که اینترنت وجود دارد باید یک بستری برای ما فراهم شود تا بتوانیم به راحتی اطلاعات مورد نیازمان را جستجو کنیم و از آنها استفاده کنیم، این کار را موتور جستجوگر گوگل برای ما انجام می دهد. 


زمانی که گوگل به وجود آمد دیگر هیچ شخصی نگران پیدا کردن اطلاعات مورد نظر خود نبود و انسان ها می توانستند در کسری از ثانیه اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق گوگل پیدا کنند و نیازهای خود را برطرف کنند. 


این بستر تا جایی پیشرفته شد که امروزه اکثر کسب و کارهای کوچک و بزرگ به حضور در گوگل نیازمند هستند و برخی از این کسب و کارها هزینه های بسیار بالایی در جهت حضور مستمر در گوگل خرج می کنند. 


آیا می دانید چرا کسب و کارها در تلاش هستند تا بتوانند در گوگل حضور داشته باشند؟ 

پاسخ این سوال بسیار ساده است، زیرا امروزه گوگل با ارائه ابزارهای مناسب توانسته است بخش اعظمی از زندگی هر کاربر را در بر بگیرد و کاربران به وجود آن نیازمند هستند. از طرفی فرصت بسیار مناسبی است که مدیران کسب و کارها بتوانند شاخه های فعالیت خودشان را در این فضا به صورت هدفمند توسعه داده و بر سر راه کاربران خود قرار بگیرند. 


اصولا حضور در اینترنت مستلزم انجام کارهایی است که در بخش های آتی به جزئیات آنها می پردازیم ولی در این پست قصد داریم که به صورت گذرا به بهینه سازی وب سایت بپردازیم و این موضوع را برای شما به صورت کامل بیان کنیم. 


زمانی که شما یک وب سایتی را راه اندازی می کنید، نیازمند این هستید که کاربران به سایت شما سر بزنند درباره خدمات و محصولات شما نظر بدهند و در صورت اعتماد از شما خرید بکنند. اما یک سوال مهم کاربران از چه راهی قرار است با سایت شما آشنا شوند؟ بله درست حدس زده اید، از طریق گوگل. 


به عنوان مثال فرض کنید شما به دنبال یک مقاله در زمینه نحوه کشت و پرورش توت فرنگی در منزل هستید و اطلاعاتی در این زمینه ندارید، با مراجعه به وب سایت گوگل و جستجوی این عبارت به وب سایت هایی می رسید که مقالات، ویدیوها و حتی دوره های آموزشی خوبی برگزار می کنند و شما با بررسی آنها می توانید یکی از خدمات یا محصولات آنها را تهیه کرده و سیر آموزشی خود را تکمیل کنید، این فرآیند کوتاهی که شما طی کردید تا به اطلاعات و خواسته های خود برسید سئو و بهینه سازی سایت نام دارد و سعی می کنیم در مورد این موضوع پست های بیشتری را در وبلاگ قرار دهیم. 

حالا اگر کمی دقیق تر به این موضوع نگاه کنیم، متوجه می شویم که اگر این وب سایت ها به شما نمایش داده نمی شدند چه اتفاقی می افتاد؟ خب به راحتی موقعیت فروش خود را از دست می دادند و دیگر کمتر کاربری به وب سایت آنها سر می زد و در نتیجه به سمت شکست حرکت می کردند. 


اما آنها با استفاده از راهکارهای بهینه سازی وب سایت توانسته اند موقعیت خود را بخوبی در نتایج ابتدایی گوگل حفظ کنند و با سایر رقبا به رقابت های سختی بپردازند. اینهایی که تا به اینجا ارائه شد بخشی از مزایای ابتدایی بهینه سازی وب سایت در گوگل بود که می توانید با دانستن آنها به  درک بهتری از نحوه ی فعالیت موتور جستجوی گوگل و درخواست کاربران برسید. 


مزایای اصلی بهینه سازی وب سایت:


1- شکست رقبا با بهینه سازی سایت در گوگل:

یکی از ساده ترین راه های مقابله با رقبا و حفظ جایگاه خود در نتایج جستجو بهینه سازی وب سایت است. شاید توجه کرده باشید که زمانی شما یک عبارتی را در گوگل جستجو می کنید 10 نتیجه برای شما به سرعت در صفحه ابتدایی لیست می شوند و شما می توانید به راحتی با مطالعه عناوین و توضیحات هر سایت بر روی یکی از آنها کلیک کنید. اگر شما در صفحه ی ابتدایی گوگل حضور نداشته باشید رقبا به راحتی می توانند موقعیت شما را در گوگل بگیرند و فرصت های مناسبی را از دست خواهید داد. شما همواره باید در تلاش باشید تا جزء 10 نتیجه ابتدایی گوگل باشید. 


2- سئو و بهینه سازی سایت = فروش بیشتر:

زمانی که تعداد زیادی از کاربران وب سایت شما را به راحتی پیدا می کنند و وب سایت شما را مورد بررسی قرار می دهند در واقع به دنبال پاسخ  برای سوالاتی که برایشان به وجود آمده است هستند، و زمانی که شما این اطلاعات را به صورت کامل و صحیح در اختیار کاربران وب سایت خود قرار می دهید در واقع در حال بازاریابی کردن هستید! شما با ارائه این اطلاعات خود را یک فرد قابل اعتماد معرفی می کنید و در نتیجه بازدید بیشتر از وب سایت شما باعث فروش بیشتر محصولات یا خدمات شما خواهد شد و این فرصت برای شما بسیار مهم و حیاتی است و می توانید آینده کسب و کار شما را بخوبی رقم بزند. 

3- بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو به برندسازی شما کمک می کند: 

زمانی که شما تصمیم می گیرید بر روی بهینه سازی وب سایت خود کار کنید و تلاش می کنید تا به کاربران اطلاعات مناسبی را ارائه دهید در واقع در حال انجام برندسازی برای کسب و کار خود هستید. برندسازی می تواند به صورت محلی یا ملی باشد اما زمانی که شما بتازگی پا به عرصه کسب و کارهای اینترنتی گذاشته اید پیشنهاد می کنم از برندسازی محلی شروع کنید تا مورد اعتماد عده ای از مردم واقع شوید. زمانی که مردم به راحتی به گفته های شما اعتماد کردند آن زمان می توانید کسب و کار خود را در سطح ملی برندسازی بکنید. 

4- با بهینه سازی وب سایت مدت ماندگاری خود را در گوگل بالا ببرید: 

برای اینکه حضور طولانی مدتی در بین رقبا در نتایج جستجو داشته باشید باید دائما بر روی سایت خود فعالیت کنید و این فرآیند باعث جذب بیشتر مخاطبان و اعتماد بیشتر کاربران در وب می شود. در پست های آتی در مورد سئو و بهینه سازی سایت به طور مفصل صحبت خواهیم کرد اگر تا به این جا از مقالات ما استفاده کرده اید لطفا وبلاگ ما را دنبال کنید. 

5- بهینه سازی وب سایت بسیار مقرون به صرفه است:

جالب است بدانید که زمانی شما بر روی بهینه سازی وب سایت خود فعالیت می کنید، جلوی خرج بی رویه تبلیغات غیرهدفمند را گرفته اید و به راحتی می توانید با هزینه ی اندکی وب سایت خود را در معرض دید مخاطبان قرار دهید. در واقع با ارائه محتواهای مناسب می توانید کاربران بسیار هدفمندی را جذب کنید تا برای شما سودآوری مناسبی داشته باشند. 

امیدواریم که از مزایای بهینه سازی وب سایت لذت برده باشید... لطفا نظرات خود را در پایین این پست اعلام بفرمایید... اگر در زمینه سئو و بهینه سازی سایت نیاز به مشاوره داشتید می توانید از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید...