نقد و بررسی بازی ایران و اسپانیا در جام جهانی روسیه


بازی ایران و اسپانیا در ورزشگاه کازان:

امشب بعد از کلی بازی ایران بالاخره یک باخت هم در کارنامه خودش ثبت کرد. شاید اینو بتونم بگم که بازی ایران در دیدار با اسپانیا و دقاع 10 نفره واقعا نسبت به بازی با مراکش خیلی بهتر بود اما باز هم خبری از ستاره های تیم در داخل بازی نبود. نمیدونم چرا کسی توجه نمیکنه به این موضوع که ستاره های تیم باید حتما در بازی این غول ها در داخل تیم باشند. 

بازی که روز گذشته ایران با اسپانیا داشت خیلی چیزها رو به ما یاد داد:

  1.  کار کردن تیمی بود، و واقعا تعصبی روی این نداشتند که چه شخصی گل بزنه. بیشتر دوست داشتند هماهنگ باشند و با همدیگه کار کنند و مفید واقع بشند. 
  2. استفاده از تکنیک هایی که باعث می شد حریف خسته بشه و دیگه نتونه به بازی ادامه بده. و واقعا باید به این تیزهوشی هیرو آفرین گفت. 
  3. همیشه افراد عادی فکر می کنند در مقابل تیم های حرفه ای بازی کردن باید خیلی بجنگی و خودتو به در و دیوار بکوبی، اما اینطوری نیست! و میتونم بگم که اتفاقا این موضوع کاملا برعکسه! بازیکن ها باید خیلی ریلکس و با آرامش بازی بکنند در مقابل حریف های سر سخت. و... 
طبق شنیده ها و چیزهایی که خودم در بازی مشاهده کردم، تیم به صورت 10 نفره کامل داشت دفاع می کرد، از طرفی این تیم یه خط حمله نداشت. زمانی که قرار بود توپ از جلوی دروازه دور بشه همینطوری فقط دور می شد و اصلا به کسی نمی رسید و هدفمند نبود. این خودش یک مشکل بزرگ در بازی بود. 

اینجا باید به کی روش گفت: شما که انقدر ترس داری از باختن و گل خوردن و دفاعت رو طوری میچینی که خط حمله ات به عقب برگرده، خب انسان شریف دفاع و حمله ی خودتو از ستاره ها پر کن که دیگه همه ی بچه ها وارد دفاع نشن و خاصیت بیهوده ای داشته باشند. 

بررسی بازیکنان تیم ملی ایران در دیدار با اسپانیا:

به قول خیلی از دوستان سردار آزمون اصلا خوب بازی نکرده در این دیدارها و واقعا بیهوده بوده می تونسته جای خودش رو به قوچان نژاد و یا دژاگه بده، اصلا نمیدونم چرا کی روش علاقه داره که این شخص به تنهایی در خط حمله باشه. 

بچه ها می تونستند همکاری خیلی بهتری داشته باشند، طارمی چند موقعیت را خراب کرد ولی واقعا جانانه بازی کرد، البته می تونست کمی هم بهتر بازی بکنه ولی تنبلی کرد. ناگفته نماند برخی از دفاع هاش و دور کردن توپ هاش خیلی خوب بود. البته یه جا در خط حمله یک موقعیتی که پیش اومده بود رو واقعا خراب کرد که می تونست گل خوبی به سود تیم ایران باشه. 

واقعا اینو از صمیم قلبم میگم وحید امیری لایی که بازیکن تیم اسپانیا زد خیلی حرفه ای و عالی بود و واقعا این باعث شد کمی اسپانیایی ها به خودشون بیان و ببین که ما هم بازی خوبی داریم. لایی خیلی قشنگ وحید امیری و ارسال توپ روی دروازه که با ضربه سر آقای طارمی به بیرون رفت، یک موقعیت خیلی خوبی میتونست برامون بسازه. 

لایی های زیبای بازیکنان تیم ملی ایران به بازیکنان تیم اسپانیا رو می تونید از این لینک مشاهده کنید. 

حاشیه و خطا در این بازی هم نسبتا کم نبود، ولی بچه ها باید مدیریت بشن از نظر اعصاب و روان نمیشه همینطوری ولشون کرد رفت داخل تیم و انتظار داشته باشیم بجنگن! از طرفی هم کاملا مشخص بود که ما در مقابل اسپانیا می بازیم، چون واقعا این تیم یکی از بهترین هاست و اصلا انتظار داشتن این چنین موضوعی واقعا یکم فکر تخیلیه! 

من فکر نمیکنم که دیگه شانس برای صعود داشته باشیم، بازی با پرتغال رو هم باید در نظر بگیریم ولی فکر کنم اونجا رو هم ببازیم، ولی در کل می تونه بازم برامون امیدوارکننده باشه. 

نظر مربی هیرو بعد از بازی مقابل ایران رو می تونید از طریق لینک زیر دنبال کنید: 


https://goo.gl/dYtN3n


لینک هایی که قرار میدم برای وب سایت نود هستش، برای اینکه نخوام دوباره توضیح بدم که وقت شما هم تلف نشه، یکسری لینک براتون قرار دادم که اگر خواستید با جزئیات بیشتری خبرها رو دنبال کنید بتونید به صفحه مربوط هر خبر برید و کامل مطلب رو مطالعه بکنید. 

نظر مربی کی روش بعد از بازی مقابل اسپانیا رو می تونید از طریق لینک زیر دنبال کنید: 

https://goo.gl/gT5Qgt

امیدوارم کی روش کمی منطقی تر عمل بکنه و بازیکنان بهتری رو وارد زمین بکنه، چون اینطوری شکستمون قطعیه برای بازی در مقابل تیمی مثل پرتغال! اما یه موضوعی هم که الان به ذهنم رسید اینه که شاید کی روش ستاره های خودش رو نگه داشته برای بازی با پرتغال که اونجا بتونه واقعا از بچه های حرفه ای خودش رونمایی بکنه. 

داور بازی بسیار آدم مناسبی بود، خیلی جاها دیدم که به این داور فحش دادند، اما این داور به نظرم داشت خوب مدیریت می کرد و ریز ترین خطاها رو هم مشاهده میکرد واعلام میکرد، از طرفی با ایرانی ها کمی بد برخورد کرد که البته حقم داشت و واقعا ایرانی ها کمی بد بازی میکردند و از هرچیزی یه خطایی میگرفتن. 

باز هم درخشش بیرانوند: 

این بازیکن واقعا عالیه، نمیدونم چرا انقدر عاشقش شدم ولی فک میکنم حس درستی نسبت بهش دارم،چون واقعا این پسر تنها بازیکنیه که با جون و دل داره برای ایران بازی میکنه. شنیدم خیلی حرفها و حدیث ها پشتش بوده، نمیدونم سر چی بوده ولی به نظرم باید همیشه سعی کنیم قضاوت های بی اساس رو کنار بزاریم و بتونیم به افراد فرصت بدیم تا دیده بشن. 


جواد خیابانی هم که طبق معمول با صحبت های بیش از اندازه احساسیش و کنترل نشده اش اعصاب نصف ملتو خورد کرد. 

حالا به هر ترتیبی که هست بازی با پرتغال رو هم داریم و باید ببینیم که چه اتفاقاتی میفته. 


به نظرم جام جهانی گرفتن برای ما کمی محاله! چون ما عادت داریم که صعود کنیم و یه بازی ببریم و برگردیم به خونه! و دیگه کلا می بازیم. 

حالا امیدوارم ببریم..